divISO - na bieżąco!

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

piątek, marzec 29 2013

Splittery divISO na platformie NC+

Informujemy, że splittery divISO są w stanie rozdzielać platformę NC+, w instalacjach w których stosowana jest karta dawnej Cyfry+ oraz zgodne z nią dekodery. Na karcie Cyfry+ można korzystać z niemal pełnej oferty platformy NC+. Zmiany pakietów i aktualizacja uprawnień karty powinny także działać bez problemów.

Nowe karty NC+ stosują natomiast ten sam system kodowania, który stosowała platforma 'n' (CONAX CAS7 z parowaniem karty). Oznacza to, że nowych kart platformy NC+ nie da się dzielić za pomocą splitterów. Użytkownicy splitterów powinni zatem unikać wymiany karty.

poniedziałek, marzec 25 2013

Nowe informacje o NC+

Beata Mońka, wiceprezes nc+, w trakcie wywiadu radiowego dla radia TOK FM stwierdziła: "Nie zamierzamy nic utrudniać abonentom i nie będzie obowiązkowej wymiany dekoderów."

Dodatkowo operator informuje, że dekodery SD CYFRY+ nie otrzymają nowego oprogramowania ani teraz, ani w przyszłości.

Procesy migracyjne potrwają jakiś czas, bo amortyzacja nowych dekoderów HD od CYFRY+ (Pace, Sagemcom) potrwa minimum rok lub dwa.

Nie będzie nagiej wymiany kart i dekoderów.

Powyższe informacje podajemy za portalem NCPLUSIK, na którym można znaleźć wiele oficjalnych i nieoficjalnych informacji o nowej platformie. Zachęcamy naszych klientów do zapoznania się z zawartością tego portalu.

Z przedstawionych informacji można wnioskować, że instalacje ze splitterem mają przed sobą jeszcze co najmniej rok życia. Nabycie nowej karty "do splittera" może być już niemożliwe, jednak dotychczasowi posiadacze splitterów nie muszą obawiać się, że ich instalacje nagle zgasną.

piątek, marzec 22 2013

Platforma nc+

Czynimy kroki, aby wejść w posiadanie kilku dekoderów nc+ wraz z kartami. Na chwilę obecną uważamy, że żadne splittery nie będą działały z nowymi dekoderami z oferty nc+. Wszystko wskazuje jednak na to, że dotychczasowi posiadacze oferty Cyfry+ będą wciąż mogli korzystać z posiadanej karty, sprzętu oraz splittera. Możliwa też będzie rozbudowa instalacji o dodatkowe dekodery od innych dostawców. Opublikujemy kolejny post, jak tylko pojawią się jakieś sprawdzone informacje.

środa, styczeń 30 2013

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 3.0

Wydaliśmy dziś nową wersję oprogramowania dla splitterów divISO. Znacząco poprawi ona działanie dekoderów Ferguson Ariva w systemie CONAX. Dla poprawnej pracy, konieczne jest włączenie trybu "bardziej wymagający dekoder" - jak zawsze dla Arivy. Wprowadzone zmiany pozwalają na użycie splittera do podziału platformy Smart HD na dekoderach Ariva. Programy z tej platformy tą można także oglądać na dekoderach Opticum (nawet na starszym oprogramowaniu splittera).

piątek, styczeń 4 2013

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.9

Przygotowaliśmy drobną łatkę, pozwalającą na wykorzystanie splitterów divISO z modułami marki Smit, pracującymi w systemie CONAX. Moduły te pracowały dotychczas z divISO, jednakże często nie mogły nawiązać poprawnie transmisji z kartami radiowymi po wyłączeniu zasilania z dekodera/telewizora. Inne systemy kodowania pozostają praktycznie bez zmian, zatem tą wersję oprogramowania dedykujemy głównie użytkownikom splitterów bezprzewodowych korzystającym z szyfrowania CONAX.

sobota, grudzień 15 2012

Uwaga na dekodery SAGEMCOM

W związku z dużą ilością pytań dotyczących obsługi przez splittery divISO dekoderów SAGEMCOM przypominamy, że te dekodery zaprojektowano specjalnie tak, aby uczynić ich użycie ze splitterami niemożliwym. Dekodery te szyfrują połączenie z kartą - umiemy zerwać taką sesję i zmusić kartę do parowania z innym dekoderem, ale to wymaga więcej czasu niż dekoder może czekać na odpowiedź aby podtrzymać płynny obraz. Oczywiście zależy nam aby Sagemcomy (jak DSI 87, DSI 83) chodziły poprawnie na naszych splitterach - ale o ile nie znajdzie się na nie jakiś trik lub alternatywne firmware, to o stabilnej pracy można zapewne zapomnieć. Najnowszy wsad do splitterów divISO (v2.8) ma częściowe wsparcie dla tych dekoderów, ale daleko mu jeszcze do jakości produkcyjnej. W związku z powyższym sugerujemy nie wymieniać doczesnych dekoderów, na te wspomniane powyżej. Korzystając z okazji pragniemy także zauważyć, że firmowy moduł Cyfry+ HD także stosuje wspomniane szyfrowanie i źle współpracuje ze splitterami.

piątek, listopad 30 2012

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.8

Udostępniliśmy dziś nową wersję oprogramowania do urządzeń divISO. Nowy wsad pozwala na rozdzielenie czarnej karty Orange. Rozwiązanie testowaliśmy na dekoderach UHD 88 (oryginalny od Orange) oraz Ariva 102 E. Tradycyjnie w systemach VIACCESS start jest dość długotrwały ale później już wszystko działa szybko i stabilnie.

środa, listopad 28 2012

Nowe (czarne) karty Orange a splitter divISO

Pragniemy Państwa poinformować, że pracujemy aktywnie nad rozdzielaniem w divISO nowych kart Orange. Jak wykazały nasze testy czarną kartę Orange da się podzielić. Pracujemy jeszcze nad stabilnością naszego rozwiązania i mamy nadzieję niedługo wydać kolejną wersję oprogramowania.

poniedziałek, lipiec 16 2012

Cyfra+ walczy z sharingiem lecz sprzyja splitterom

Cyfra+ w ramach walki z sharingiem aktualizuje oprogramowanie kart, tak aby nie mogły być wykorzystywane do dekodowania więcej niż 4 kanałów na raz. Aktualizacje są już przesyłane do kart abonenckich. Zmiana znacząco uderzy w użytkowników sharingu (podziału karty przez Internet). Posiadacze splitterów w większości nie odczują jednak skutków tej blokady - o ile nie będą próbowali korzystać z 5 lub więcej dekoderów jednocześnie.

Źródło: http://satkurier.pl/news/76748/cyfra-bedzie-walczyc-z-sharingiem.html

piątek, lipiec 6 2012

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.7

Udostępniliśmy dziś nową wersję oprogramowania dla splitterów divISO. Wprowadzone zmiany mogą znacząco pomóc w instalacjach, w których pracują starsze dekodery. W ostatnim czasie niektóre z nich (jak Linbox 7818 i 7819 czy Sagem SD "za grosz") komunikują się z kartą niemalże ciągle. Oprogramowanie w wersji 2.7 zmniejsza ich wpływ na pracę serwera, dzięki czemu takie instalacje znów mogą pracować stabilnie i bez zacięć.

piątek, kwiecień 6 2012

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.6

Udostępniliśmy właśnie nową wersję oprogramowania dla splitterów divISO. Wydanie 2.6 rozszerza wsparcie dla karty Cyfry+ o podstawową obsługę nowych komend tunelowania Nagravision. Dzięki tej zmianie dekodery VU+ powinny zacząć poprawnie pracować ze splitterem. Poprawka może także umożliwić pracę innym dekoderom HD, o ile korzystają z wspomnianych rozszerzeń.

sobota, grudzień 31 2011

Aktualizacja instrukcji obsługi

Uaktualniliśmy w ostatnim czasie następujące instrukcje: obsługi systemu divISO oraz wymiany programowania, tak by odzwierciedlały one zmiany wykonane w kilku ostatnich wersjach oprogramowania. Wśród nowych aspektów warto wymienić: opis trybu kaskadowania, wskazówki dla wykonywania instalacji radiowych, wsparcie dla dekoderów Ariva oraz opis zaawansowanych opcji dostępnych w serwerze oraz kartach.

Przygotowaliśmy także instrukcję instalacji sterowników divISO w systemie Windows 7.

sobota, grudzień 10 2011

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.5

Udostępniliśmy wczoraj kolejną wersję oprogramowania dla splitterów divISO. Wydanie 2.5 przynosi dwie istotne zmiany: poprawkę dla systemu Orange TP S.A. oraz możliwość kaskadowania splitterów.

Poprawiliśmy drobny błąd, który wkradł się w trakcie znaczących przeróbek wsparcia systemu VIACCESS, które wprowadziliśmy w poprzedniej wersji.

Kaskadowanie, umożliwia natomiast połączenie kilku splitterów divISO "szeregowo". Dotychczas nie było to możliwe, ponieważ karta divISO włożona do serwera divISO zawsze przechodziła automatycznie w tryb programowania. Od obecnej wersji, możliwe jest jednak wyłączenie tego zachowania (w serwerze), dzięki czemu jeden system divISO może być używany do zasilenia innego systemu divISO. Skorzystanie z nowej opcji wymaga pobrania najnowszego DivisoManagera z naszej strony i ustawienia wspomnianej opcji w serwerze. Tryb kaskadowania sygnalizowany jest miganiem przedniej diody w kolorze pomarańczowym, przy pustym czytniku (bez kaskadowania dioda miga jak zawsze, na czerwono).

wtorek, listopad 8 2011

Na problemy z Orange...

Jeśli doświadczacie Państwo problemów z obsługą platformy Orange na najnowszej wersji oprogramowania, prosimy o załadowanie do serwera wersji 2.3.

Edit 2011-12-31: Oprogramowanie w wersji 2.5 lub wyższej rozwiązuje opisany problem,

wtorek, październik 18 2011

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.4

Udostępniliśmy właśnie nową wersję oprogramowania dla splitterów divISO. Edycja 2.4 oferuje lepsze wsparcie dla systemu VIACCESS 4.0 co pozwala na korzystanie z nowych kart telewizji NTV Plus (НТВ-ПЛЮС). Gorąco zalecamy zastosowanie tej aktualizacji także w przypadku używania więcej niż sześciu kart bezprzewodowych. Spodziewamy się, że aktualizacja może umożliwić pracę divISO z dotychczas nie wspieranymi platformami bazującymi na systemie VIACCESS.

Zachęcamy aby się pochwalić (np. pisząc na pomoc@diviso.pl), jeśli odkryją Państwo, że divISO wspiera nie wymienioną dotychczas na naszych stronach platformę.

piątek, październik 7 2011

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.3

W oprogramowaniu w wersji 2.3 dodaliśmy stabilną obsługę najnowszych modułów HD Aston 2.26. Opracowaliśmy także istotne ulepszenie współpracy z systemem VIACCESS 4.0 - teraz karty Orange TP S.A. będą pracowały z divISO znacznie wydajniej.

wtorek, październik 4 2011

Wsparcie dla modułów CI Aston 2.25 i 2.26

Pracujemy obecnie nad aktualizacją, która pozwoli na bezproblemową pracę systemu divISO z najnowszymi modułami HD firmy Aston 2.25 i 2.26. Nowa stabilna wersja oprogramowania (2.3) powinna ujrzeć światło dzienne w przeciągu tygodnia.

sobota, wrzesień 17 2011

Dostępne jest nowe oprogramowanie w wersji 2.2

Wersja 2.2 wprowadza modernizację, o którą od pewnego czasu prosili nas użytkownicy radiowych systemów divISO: w wersji 2.2 z serwerami AIR oraz AIR DUO można sparować, aż do ośmiu kart radiowych. Ponadto przygotowaliśmy splitter do pracy z nowymi kartami rosyjskiej telewizji NTV Plus (НТВ Плюс) w systemie VIACCESS 4.0.

czwartek, maj 26 2011

Oprogramowanie w wersji 2.0 wydane

Wydaliśmy właśnie wersję 2.0 oprogramowania dla splitterów divISO. Wprowadza ona podstawową obsługę systemu CONAX CAS7 (bez sparowanej karty), co powinno umożliwić wsparcie nowych platform cyfrowych.

czwartek, maj 5 2011

Co z SAGEMCOM'em?

Co prawda jak dotąd nie planujemy wydania kolejnej wersji oprogramowania na początku maja, ale jeśli zajdą oczekiwane zmiany w obsłudze SAGEMCOM'a to możecie Państwo liczyć, że nasza odpowiedź pojawi się szybko.

- strona 1 z 2