Menu
System divISO
Lista tunerów
Kup go!
Pobierz pliki
Wersje wsadów
Blog firmowy
F. A. Q.
Podstawy

animacja


Informacje o
nowym oprogramowaniuNajczęściej zadawane pytania

pytanie Jakie platformy cyfrowe rozdziela splitter divISO?
Aktualną listę platform wspieranych przez splittery divISO umieściliśmy na głównej stronie serwisu: przejdź do listy platform.

pytanie Czy zastosowanie splittera powoduje pogorszenie jakości obrazu?
Zdecydowanie nie. Splitter nie przetwarza obrazu, zatem nie może wpłynąć na jego jakość. Splitter przesyła jedynie informacje dotyczące kluczy szyfrujących służących do dekodowania obrazu. Informacje o kluczach, udostępniane przez kartę, są potrzebne dekoderom do poprawnego odtworzenia obrazu. Oczywiście brak danych z karty wiąże się z brakiem odpowiednich kluczy i tym samym brakiem obrazu.

pytanie Czy splitter mi się przyda?
Korzyści z zastosowania splittera może czerpać każdy, kto posiada antenę satelitarną oraz więcej niż jeden telewizor. Chcąc oglądać różne kanały na kilku telewizorach trzeba było niegdyś opłacać osobną opłatę abonamentową za każdą kartę. Obecnie, za sprawą splittera wystarczy jeden abonament, by cieszyć się użytkowaniem szyfrowanego sygnału satelitarnego w wielu telewizorach jednocześnie.

pytanie Czy splitter może współpracować z dekoderami HD?
Tak, splitter współpracuje poprawnie z niemalże wszystkimi urządzeniami odbierającymi programy wysokiej rozdzielczości HD zarówno 720p jak i 1080i. Jedynym wyjątkiem są dekodery marki SAGEMCOM oraz moduły CAM Cyfry+ HD. Problemy z obsługą kanałów HD, znane ze starszych generacji splitterów, w divISO nie występują.

pytanie Z jakimi dekoderami współpracuje system divISO?
Oprogramowanie splittera rozwijamy w taki sposób aby osiągnąć prawidłową współpracę ze wszystkimi dostępnymi dekoderami cyfrowymi DVB-S i modułami CAM. Nieustannie testujemy kolejne dekodery, pod kątem jakości pracy z divISO. Z pełną listą tunerów poprawnie pracujących ze splitterami divISO można zapoznać się na następującej stronie: Lista tunerów.

pytanie Czy praca kilku dekoderów w standardzie HD nie przeciąży systemu - innymi słowy, czy obraz nie będzie się zrywał?
Splittery divISO przygotowane są do pracy nawet z ośmioma dekoderami HD! Ich zaawansowana logika zapewnia, że wszystkie dekodery otrzymują konieczne im dane tak szybko, jak to jest możliwe. Głównym atutem naszego rozwiązania są innowacyjne algorytmy redukujące ilość czasochłonnych transmisji.

pytanie Mam trzy telewizory i jeden dekoder od operatora, co muszę dokupić by oglądać trzy różne kanały?
Potrzebny będzie oczywiście splitter. Oprócz niego każdy z telewizorów musi mieć swój dekoder - zatem konieczny jest zakup dwóch dekoderów. Każdy z dekoderów musi zostać dołączony do anteny satelitarnej. Aby dostarczyć dekoderom sygnał z anteny zapewne trzeba będzie wymienić konwerter na nowy, typu Quad (cztery niezależne wyjścia dla dekoderów).

pytanie Biorąc pod uwagę koszt splittera, czy jego używanie mi się opłaci?
Oczywiście. Proszę zauważyć, że zakup splittera to wydatek jednorazowy, rzędu 300 - 400 zł w zależności od wybranego wariantu. Załóżmy że sygnał ma być podzielony na trzy odbiorniki telewizyjne oraz, że abonament wynosi 80 zł miesięcznie.

Wariant ze splitterem: jednorazowo 400 zł + 80 zł / miesiąc

Wariant standardowy:
- jedna karta zwykła: 80 zł / miesiąc
- druga karta: gratis (zakładamy, że trafili Państwo na świetną promocję u operatora)
- druga karta zwykła: 80 zł / miesiąc (niestety drugiej gratisowej karty żaden z operatorów nie zaoferuje)

Ostatecznie, wariant standardowy: 80 zł / miesiąc + 80 zł / miesiąc

Zatem inwestując w splitter oszczędzić można 80 zł / miesiąc.
Zakup systemu zwróci się zatem już po pięciu miesiącach, a Państwo będziecie używać go dalej - oszczędzając jeszcze więcej.

pytanie A co się stanie jeśli operator coś zmieni, czy będzie trzeba wymienić splitter?
Wręcz przeciwnie, zależy nam na nieposzlakowanej opinii wśród naszych klientów. Wszystkie nasze produkty posiadają możliwość aktualizacji oprogramowania przez Internet. W przypadku zaistnienia wspomnianych problemów, postaramy się jak najszybciej dostarczyć Państwu nową wersję oprogramowania. Planujemy także wydawać okresowo aktualizacje polepszające wsparcie dla nietypowych dekoderów.

pytanie Czy splitter divISO MULTISYSTEM rozdziela platformę Cyfrowy Polsat lub czy będzie ją wspierał w pszyszłości?
Niestety Polsat Cyfrowy stosuje tzw. parowanie karty z dekoderem. Oznacza to, że karta w takim splitterze mogłaby pracować tylko ze związanym z nią (jednym) dekoderem. Tej platformy nie rozdziela więc obecnie żaden splitter.

pytanie Czy splitter divISO MULTISYSTEM współpracuje z kartą nTelewizji (nTV)?
Niestety nTV (podobnie jak Polsat Cyfrowy) stosuje tzw. parowanie karty z dekoderem. Oznacza to, że karta w takim splitterze mogłaby pracować tylko ze związanym z nią (jednym) dekoderem. Tej platformy nie rozdziela więc obecnie żaden splitter.

pytanie Czy splittery divISO rozdzielają karty platformy TnK HD?
Splittery divISO zaprojektowane zostały do współpracy jedynie z podstawową kartą TnK (w jakości SD). Niestety karta TnK w wersji HD jest parowana z dekoderem bądź modułem CAM (Conditional Access Module) i z tego powodu nie jest możliwe jej podzielenie splitterem.

pytanie Czy istnieją jakieś dekodery, które nie pracują z divISO?
Dekodery SAGEMCOM oraz firmowy moduł Cyfry+ HD zaprojektowano specjalnie tak, aby uczynić ich użycie ze splitterami niemożliwym a przynajmniej bardzo niewygodnym. Urządzenia te szyfrują połączenie z kartą. Zerwanie takiego połączenia i zestawienie go ponownie zajmuje dużo czasu, efektywnie uniemożliwiając pracę innym dekoderom. Z tego powodu divISO oficjalnie nie wspiera wymienionych produktów.Porady techniczne

pytanie [divISO] Kupiłem nowy przewód telefoniczny, ale nie działa
Zakupiłem Wasz produkt divISO przewodowy.
Mam problem. Dekoder pierwszy podłączyłem kablem od państwa i działa. Drugi kabel kupiłem na aukcji i po podłączeniu nie działa. W dziale po kablach było napisane, że wtyczki 6p4c są dobre.
Opis na aukcji często nie wspomina o ilości żył, proszę sprawdzić czy przewód posiada cztery żyły. Widzieliśmy już wtyczki 6P4C na przewodach dwużyłowych. Następnie proszę zobaczyć czy wszystkie styki wtyczki są dociśnięte - powinny być nieco zagłębione w otaczającym je plastiku.

Kolejnym punktem do sprawdzenia jest kolejność przewodów we wtyczkach. Powinna być ona identyczna na obu końcach (w przewodzie telefonicznym zagniecenie wtyczki "na odwrót" byłoby bez różnicy, natomiast splitter nie ruszy na przekręconym kablu).

Aby ostatecznie sprawdzić czy to problem z kablem, prosimy spróbować podłączyć dekoder (który działa) z użyciem zakupionego przewodu. Jeśli się okaże, że system nie działa - problem leży zapewne po stronie przewodu. Jeśli posiada Pan miernik, może Pan sprawdzić ciągłość wszystkich żył oraz występowanie zwarć między nimi.

Jeśli i to nie będzie przyczyną, proszę spróbować podłączyć działający dekoder do portu, na którym chce pan uruchomić drugi dekoder. W ten sposób upewni się Pan, że złącze serwera funkcjonuje poprawnie.

Kolejnym krokiem, jeśli poprzednie nic nie wykazały, jest przetestowanie drugiej karty klienckiej. Prosimy włożyć ją do tego dekodera, który działa i podpiąć naszym przewodem. Karta powinna działać poprawnie. Jeśli tak nie jest, proszę upewnić się, że posiada ona właściwy system, wybrany przełącznikami. (Chcąc oglądać kanały z Cyfry+ oba przełączniki powinny być przesunięte w stronę bliższego brzegu karty).

Jeśli powyższe wskazówki nie pomogły wyeliminować problemu, prosimy napisać jakie otrzymał Pan rezultaty. Zobaczymy co wówczas da się zrobić, aby uruchomić Pana instalację.

pytanie [ogólne] Czy muszę podłączać wszystkie dekodery do anteny?
Chciałam zapytać czy dobrze zrozumiałam, jeśli interesuje mnie splitter który dzieli kartę (czyli mogę na różnych Tv oglądać różne programy) to nie potrzebuję do niego konwertera typu quad bo potrzebuje połączyć tylko splitter z konwerterem.
Chyba wystarczy standardowy konwerter z jednym wyjściem? I wtedy nie łączę dekoderów z konwerterem tylko łącze dekodery ze splitterem za pomocą kabla 4 żyłowego?
Platformy cyfrowe (jak Cyfra+), nie chcą, by ktoś mógł oglądać ich programy za darmo. Aby uniemożliwić "podlgądanie" szyfrują one obraz. Abonenci otrzymują karty, które "wiedzą" w jaki sposób jest szyfrowany obraz w danej chwili i udostępniają tą informację dekoderowi. Właśnie tą niewielką informację, o kodzie potrzebnym do rozszyfrowania obrazu, przesyłają splittery. Każdy dekoder musi być połączony z anteną by pobierać z niej zakodowany obraz.

Podsumowując, każdy z dekoderów łączy się z trzema różnymi urządzeniami:
- z anteną satelitarną, aby pobrać zaszyfrowany obraz z satelity
- z kartą od splittera, aby znać kody konieczne do odszyfrowania obrazu
- i oczywiście z telewizorem, by wyświetlać obraz

Pozostaje następujący problem:
Kupując zestaw od operatora, zwykle otrzymuje się konwerter z jednym wyjściem. Aby dostarczyć sygnał z anteny do kilku dekoderów, konieczne jest zastosowanie konwertera z kilkoma wyjściami.

Jeśli instalacja obejmuje dwa dekodery, można zastosować konwerter typu Twin.
W przypadku trzech - czterech dekoderów, konwerter typu Quad.

Wybierając konwerter warto zapytać sprzedawcy, czy jest on dobrym rozwiązaniem w przypadku konkretnej instalacji.

W przypadku splitterów przewodowych, należy pamiętać również o konieczności położenia przewodu, od każdego dekodera (a konkretniej karty klienckiej, w jego złączu) do centralki systemu. Tu, najlepiej nadaje się wspomniany telefoniczny przewód czterożyłowy.

pytanie [ogólne] Czy muszę kupić nowy konwerter?
Dotychczas miałem zestaw (dekoder + konwerter + antena) od Cyfry+. Chciałbym oglądać różne kanały na trzech telewizorach. Dokupiłem już dwa dekodery, ale czy muszę wymieniać konwerter?

Moje tunery posiadają wyjścia antenowe oznaczone "LNB Out", czy korzystając z nich mogę pozostać przy starym konwerterze?
Krótko mówiąc, tak. Najtaniej będzie wymienić zwykły konwerter na konwerter typu Quad.

Poniżej znajduje się wyjaśnienie, dlaczego korzystanie z wyjścia "LNB Out" jest kiepskim pomysłem:

Jeśli przyjrzeć się sygnałowi jaki dociera do anteny satelitarnej okazuje się, że składa się on właściwie z wielu różnych sygnałów. Przede wszystkim można podzielić sygnały na dwa odrębne pasma częstotliwości. Ponadto w każdym paśmie sygnał może mieć jedną z dwóch polaryzacji (jest to właściwość odbieranej fali elektromagnetycznej). Nie wnikając w istotę tych różnic, można stwierdzić, że istnieją cztery kombinacje polaryzacji i pasma.

Zwykłe konwertery, dostarczane przez operatora, mogą odbierać tylko jedną z tych kombinacji w danej chwili. Zakres w jakim ma pracować konwerter jest ustalany przez dekoder. Dekoder wie, w którym paśmie i w jakiej polaryzacji pracuje każdy kanał. Tą informację, przesyła do konwertera - który wybiera właściwą kombinację. Można powiedzieć, że do tunera trafia 1/4 sygnału który dociera do anteny.

Kiedy połączymy kilka dekoderów razem, korzystając z wyjścia "LNB Out", okazuje się, że tylko ostatni z tych dekoderów decyduje w jakim trybie ma pracować konwerter. To znaczy, że dekoder połączony z anteną wybiera właściwe pasmo i polaryzację i otrzymuje jedynie wybraną część sygnału. Na jego wyjściu "LNB Out" pojawia się zatem tylko wybrana przez niego "ćwiartka sygnału". Zatem kolejny dekoder w szeregu ma szansę pokazać obraz tylko, jeśli parametry wybranego na nim kanału są identyczne z tymi na jakie nastawiony jest konwerter.

W praktyce takie instalacje stosuje się jedynie, gdy dekodery zawsze pracują na tych samych, odpowiednio dobranych, kanałach (jak w hotelach czy restauracjach).

pytanie [divISO] Czy kartę trzeba parować z centralką?
Czy zmiana karty kodowej platformy wymaga jakiejś operacji "parowania" serwera i kart klienckich z nową kartą abonamentową, jak to ma miejsce w przypadku rozwiązania konkurencji?
W wersjach oprogramowania sprzed dnia 2010-03-20, nie jest konieczne jakiekolwiek parowanie kart z centralką.

W nowszych wersjach transmisja bezprzewodowa pomiędzy centralką a kartami klienckimi jest szyfrowana.
Aby karta pracowała z inną centralką niż otrzymana w komplecie, należy ją na chwilę umieścić w złączu centralki.
Jeśli dokupują Państwo kolejną kartę radiową, konieczne jest włożenie jej na chwilę do centralki w celu sparowania.

Jeśli dokonują Państwo aktualizacji, z wersji bez szyfrowania na wersję z szyfrowaniem, również konieczne będzie ponowne włożenie karty do czytnika na około sekundę. Po tym czasie, cała komunikacja będzie już zabezpieczona.

pytanie [divISO] Dioda w centralce świeci stanowczo za jasno!
Kupiłem niedawno Państwa splitter. Generalnie wszystko jest w porządku, ale on bardzo jasno świeci. W nocy cały pokój staje się zielony (lub czerwony po wyjęciu karty). :idea:

Próbowałem zakleić diodę czarną taśmą, ale to - delikatnie mówiąc - kiepsko wygląda.
Wszystkie diody z panelu przedniego centralki można programowo przyciemnić.

Aby uaktywnić tę "funkcję", można zrobić jedną z dwóch rzeczy:

1. Proszę umieścić kartę w czytniku "niepoprawnie" (np. stykami do góry), tak, żeby centralka migała czerwoną diodą.
Po około 20 sekundach jasność diody się zmieni. Po kolejnych 20 sekundach wróci do pierwotnej jasności.

2. Ustawienie to można zmienić z poziomu (aktualnego) DivisoManagera. Podczas programowania, należy kliknąć przycisk zaawansowane. Otworzy się nowe okienko, w którym będzie można włączyć tryb mniejszej jasności.

pytanie [divISO DUO] Czy w wersji DUO tuner widzi dwie karty na raz?
Jeśli użyję dwóch kart, np. Cyfry+ i TnK to w tunerze, we właściwościach karty co będzie widoczne? Obie karty?
Karta podczas umieszczania w slocie dekodera musi jednoznacznie się zdeklarować z jakiego systemu kodowania
pochodzi (przesyła komunikat ATR). Zatem jedna karta kliencka może być aktywna tylko w jednym systemie kodowania.

To jak karta przedstawi się dekoderowi (i jak zareaguje na jego dane) zależy do pozycji przełącznika na karcie.
Zmiana systemu wymaga zatem wyjęcia karty z dekodera, przestawienia przełącznika i włożenia karty do dekodera.

pytanie [divISO] Aktualizacje. Jak często? Za darmo?
Chodzi mi o ewentualne upgrade'y. Czy są jasno sprecyzowane plany, że aktualizacje zawsze będą nieodpłatne. Czy nie planuje się, na przykład, wprowadzenia odpłatności np. po roku od daty zakupu, czy coś w tym stylu. Zanim wydam trochę kasy, wolę zapytać i wiedzieć wszystko na ten temat.
Zależy nam na dobrym wizerunku firmy, a ten chcemy budować dzięki wysokiej jakości naszych produktów oraz dobrym wsparciu technicznym. W naszym interesie jest więc, aby produkty klientów chodziły zawsze poprawnie i bezproblemowo, niezależnie od tego jak dawno kupili oni nasz produkt.

By realizować wyznaczoną politykę firmy - aktualizacje muszą być nieodpłatne i dostępne dla wszystkich - takie są i takie pozostaną.

pytanie [divISO] Zasięg splitterów divISO
Jaki maksymalny zasięg mają splittery radiowe divISO ? (teren średnio zabudowany)
W otwartej przestrzeni i z dostarczonymi w komplecie antenami zasięg wynosi około 25 - 50m.

Jeśli w danym przypadku to za mało, do splittera można dołączyć bardziej zaawansowane anteny.
Oto propozycje jak można uzyskać większe odległości pracy splittera:

1. rozwiązanie ekonomiczne i proste w instalacji

Do zestawu divISO można dokupić anteny z kablem o długości 2,5 m (oferujemy je w
cenie 35 zł za sztukę). Są to anteny dookolne o wysokości 11 cm z magnetycznym
zaczepem na spodzie (można je "przykleić" do metalowych powierzchni.
Wówczas można je ustawić w bardziej dogodnych miejscach - np. przy oknie - dzięki
czemu na trasie sygnału będzie mniej przeszkód. Ponadto anteny te mają nieco
lepszy zysk energetyczny (3 dBi) od stosowanych seryjnie (2 dBi), zatem sygnał
splittera jest przesyłany wydajniej (i w konsekwencji dalej).

2. rozwiązanie wymagające zamocowania zewnętrznych anten, na których klienci
realizowali łącza o długości do 400 m.

Z zestawami divISO dobrze pracują anteny na pasmo GSM, 900MHz. Testy prowadziliśmy
z dość długimi antenami - dziesięcioelementowymi. Koszt pojedynczej anteny tego typu
wynosi około 90 zł za sztukę. Antenę taką można zamontować za oknem lub na dachu.

pytanie [divISO] Czy splittery divISO posiadają opcję blokera?
Czy splittery divISO posiadają opcję blokera?
Jeśli tak, to jak go włączyć / wyłączyć?
Każdy splitter divISO z aktualnym oprogramowaniem posiada opcję blokera.

W przypadku splitterów z oprogramowaniem sprzed lutego 2010 konieczna jest aktualizacja oprogramowania (należy też pobrać nową wersję DivisoManager'a).

Bloker włącza i wyłącza się z poziomu komputera. Należy postępować jak przy wymianie oprogramowania w splitterze (opisane w instrukcji programowania). W ostatnim kroku należy kliknąć przycisk zaawansowane i zaznaczyć opcję blokera.

pytanie [divISO] Ile żył w kablu jest niezbędne?
Ile żył w kablu jest *niezbędne* do uruchomienia karty przewodowej?
Dwie (tak jak w splitterach typu Bezerker) czy może więcej?
Zwykle sugerujemy zastosowanie kabla czterożyłowego - ze względu na lepszą jakość samego przewodu. Jednakże splittery divISO mogą pracować również na kablu dwużyłowym (wówczas łączone są jedynie skrajne styki złącza modularnego 6P4C). Ponadto, możliwe jest przesyłanie sygnału pomiędzy komponentami splittera także poprzez nieużywany koncentryczny kabel antenowy.

Więcej informacji, wraz ze zdjęciami i obrazkami zamieściliśmy w dokumencie divISO przewody

pytanie [divISO AIR] Moje tunery chyba nie współpracują z kartą radiową
Kilka dni temu zakupiłem zestaw: serwer AIR + klienci FLEX i AIR.
tunery to: Ariva 200 (połączona z FLEX), FX7600 (połączony z AIR)

Wszysko działalo poprawnie - do dziś. Ariva wciąż działa poprawnie, natomiast FX zgłasza: Błąd karty / włożono kartę / Błąd karty i tak w koło. Czarny ekran i napis zakodowane. Karta miga tak co 10 sekund i zapala się dioda na około 3 sekundy. wg. instrukcji na stonie oznacza to problem komunikacji na drodze Serwer - Klient. Jak zmusić by serwer widział kartę, lub odwrotnie by karta widziała serwer? Dodam, że przełożenie karty AIR do Arivy nic nie zmienia, nadal ciemność.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
Jak rozumiemy, karta FLEX działa poprawnie w obu tunerach, natomiast karta AIR - nie działa wcale.

Opisane przez Pana objawy wskazują, że rzeczywiście jest to problem z komunikacją pomiędzy serwerem a kartą kliencką.

Możliwe, że przyczyną problemu jest to, iż karta "zapomniała" z którym serwerem rozmawia. Karty bezprzewodowe są parowane ze swoim serwerem, po to, by miał Pan pewność, że nikt inny nie skorzysta z Pana karty abonenckiej. Niekiedy, choć bardzo rzadko, karta może utracić informacje o swoim serwerze.

Aby ponownie przypisać kartę do serwera, prosimy ją do niego włożyć - tak jak zwykle wkłada Pan kartę abonencką. Na serwerze powinna się zapalić na stałe zielona dioda, na karcie zaś czerwona. Po około sekundzie, może Pan kartę wyjąć - powinna już posiadać aktualny klucz.

pytanie [divISO] Kupiłem splitter do rozdzielania TnK, ale nie działa
Kupiłem splitter multisystem i dwie karty. Karta cyfry chodzi. Po włożeniu karty TNK do serwera na dekoderze wyświetla się zła karta i system mediaguard. Karta pracuje tylko w systemie Cyfry a TNK? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.
Prosimy przestawić oba przełączniki na karcie, którą umieszcza Pan w dekoderze mającym pracować z TNK, w pozycję "ON". Czyli oba przestawić na przeciwne położenie niż są obecnie.

Tabliczkę opisującą położenia przełączników dla różnych systemów (jeśli będzie w ogóle potrzebna) znajdzie Pan w poniższej dokumentacji:
http://diviso.pl/download/diviso_multisystem.pdf

pytanie [divISO] Dystrybucja, współpraca
Prowadzę salon telewizji cyfrowej, po konsultacji z instalatorami propozycja padła na Państwa produkty, stąd też pytanie o dystrybucję. Jeśli będą Państwo zainteresowani współpracą prosimy o cennik i warunki współpracy dystrybucyjnej.
Każdy dystrybutor jest dla nas cenny, zatem z chęcią nawiążemy z Państwem współpracę. Prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny: 604-603-210.
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami, mamy nadzieję, że współpraca okaże się korzystna dla obu stron.

pytanie [divISO] Do czego służy opcja "Bardziej wymagający tuner" ?
Aktualizaując oprogramowanie karty, zauważyłem opcję "Bardziej wymagający tuner..." (pod przyciskiem "Zaawansowane"). Do czego ona służy? Mój dekoder jest dość wymagający, powinienem ją włączyć? Czy to wpłynie na stabilność?
Niektóre dekodery (konkretnie, tunery Ferguson Ariva) posiadają bardzo restrykcyjne wymagania, co do sposobu komunikacji z kartą abonencką. Są one znacznie bardziej wymagające w porównaniu do wszystkich innych dekoderów dostępnych na rynku. Praktycznie uniemożliwia to stosowanie ich w instalacjach ze starszymi splitterami.

Nam udało się opracować metodę skutecznego porozumiewania się z tym tunerem. Niestety tryb który wykorzystujemy nie jest akceptowany przez starsze dekodery, zatem nie aktywujemy go domyślnie. Jest jednak konieczny dla większości wspomnianych tunerów Ariva.

Ponadto, niektóre z tych tunerów podają do karty zegar o częstotliwości 6 MHz (jest to o 20% więcej niż dopuszcza standard). Jeśli Państwa oprogramowanie umożliwia obniżenie taktowania karty, sugerujemy z tej opcji skorzystać.pytanie Nie znalazłem tu odpowiedzi na moje pytanie!?
Proszę się zatem z nami skontaktować pomoc@diviso.pl!
Ostatnia aktualizacja 2016-02-03 16:38

Wszelkie prawa zastrzeżone: Alfatronic 2016

Szata graficzna, zdjęcia oraz zawartość merytoryczna serwisu są własnością intelektualną firmy Alfatronic. Ich powielanie, kopiowanie lub wykorzystanie bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione i będzie wiązało się z podjęciem czynności egzekucyjno-prawnych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie wykorzystywane w serwisie znaki towarowe są własnością ich prawnych właścicieli i zostały zamieszczone wyłącznie w charakterze informacyjnym.