Menu
System divISO
Lista tunerów
Kup go!
Pobierz pliki
Wersje wsadów
Blog firmowy
F. A. Q.
Podstawy

animacja


Informacje o
nowym oprogramowaniuSystem divISO


Ogólnie o rozwiązaniu

W wariancie standardowym splitter umożliwia rozdzielenie jednej karty na maksymalnie sześć dekoderów. Systemy obsługiwane przez splitter, wymienione są na osobnej podstronie. Zestaw składa się zwykle ze Splittera, zasilacza, kabla USB oraz wybranej przez Państwa ilości klientów przewodowych: STANDARD lub FLEX.

Okablowanie

Każdy z telewizorów, który ma współpracować z systemem divISO MULTISYSTEM musi być podłączony do dekodera, obsługującego platformę - której sygnału rozdzielenie będzie zadaniem splittera. Do każdego z dekoderów należy doprowadzić przewód antenowy oraz przewód pozwalający na komunikowanie się ze sobą elementów splittera.

Instalację przesyłającą sygnały splittera, także innych marek, zwykle wykonuje się w postaci czterożyłowego kabla telefonicznego z zaciśniętymi końcówkami telefonicznymi (ściśle rzecz ujmując: złącza modułowe 6P4C). Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować inny typ okablowania: koncentryczny kabel telewizyjny (z użyciem specjalnej przelotki) lub skrętkę UTP, co jest możliwe - nawet jeśli jest nią przesyłany sygnał Internetu z prędkością 10Mb/s lub 100Mb/s (bowiem cztery przewody pozostają w niej zwykle niewykorzystane).

Każdy z dekoderów musi także posiadać doprowadzony sygnał z konwertera. Aby spełnić ten warunek konieczne jest zastosowanie urządzenia multiswitch bądź konwertera o większej liczbie wyjść (twin, quad, octo).

Zdjęcie splittera

Możliwości splittera

 • Praca z jedną kartą abonencką
 • Karty klienckie nie wymagają zasilacza
 • Możliwość włączenia blokera w każdym z obsługiwanych systemów
 • Wystarczy podłączyć zasilanie, nie są wymagane żadne czynności obsługowe. Nie trzeba wkładać kart do serwera ani dokonywać wstępnego programowania.
 • Serwer zasilany z sieci 100-240V 50/60Hz przez zasilacz z portem USB
 • Urządzenie współpracuje z kartami i dekoderami w standardzie ISO7816
 • Łatwa i darmowa wymiana oprogramowania przez złącze USB
 • Oparty o nowoczesne mikrokontrolery z rodziny AVR, co zapewnia znacznie większą wydajność niż starsze rozwiązania
 • Pracuje praktyczne ze wszystkimi dostępnymi dekoderami DVB i modułami dostępu CI

Splitter działa z następującymi platformami cyfrowymi:

 • Cyfra+, TV VLAANDEREN, Canal Digitaal Satelliet (w systemie SECA/MEGIAGUARD S2 S4)
 • TnK Telewizja na Kartę, TechniSat MTV (w systemie CONAX CAS5)
 • Dorcel, Free-X TV, X-Dream TV (w systemie VIACCESS 1 2)
Wspierane platformy
Inne komponenty


Serwery:

Łączność kablowa Łączność bezprzewodowa
Na jedną kartę Zobacz wariant
divISO
Zobacz wariant
divISO AIR
Na dwie karty Zobacz wariant
divISO DUO
Zobacz wariant
divISO AIR DUO


Karty klienckie:

divISO klient standardowy
divISO FLEX klient FLEX
divISO AIR klient AIR

Zobacz karty klienckie
Co dalej?

Jeśli nasuwają się Państwu dodatkowe pytania związane z systemem divISO być może odpowiedź znajduje się w dziale F. A. Q. Jeśli nie macie Państwo pytań, proponujemy skorzystać z poniższego przycisku
  Ostatnia aktualizacja 2016-01-06 09:47

Wszelkie prawa zastrzeżone: Alfatronic 2016

Szata graficzna, zdjęcia oraz zawartość merytoryczna serwisu są własnością intelektualną firmy Alfatronic. Ich powielanie, kopiowanie lub wykorzystanie bez pisemnej zgody właściciela jest zabronione i będzie wiązało się z podjęciem czynności egzekucyjno-prawnych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie wykorzystywane w serwisie znaki towarowe są własnością ich prawnych właścicieli i zostały zamieszczone wyłącznie w charakterze informacyjnym.