Daewoo Matiz- czym się wyróżnia?

Daewoo Matiz (M100) to jeden z najbardziej popularnych samochodów samochodowych, które były produkowane przez tę południowokoreańską markę. Ten model samochodu został zaprezentowany w 1997 roku. Był następcą równie popularnego modelu Tico. 5-drzwiowe nadwozie Matiza zaprojektował Italdesign,

 

Co ciekawe, początkowo to auto miało zostać zaprojektowane przez Fiata i miało mieć nazwę Italdesign Cinquecento. Wynika stąd, że Matiz miał być godnym następcą Fiata 500. Jednak Włosi nie chcieli realizować tego projektu i ostatecznie przejęło go Daewoo. Jako ciekawostkę można przyjąć Fakt, że Daewoo Matiz był produkowany również w Polsce, a dokładniej w Warszawie. Chociaż auto jest kompaktowe, to ma dość przeciętny wygląd. Nie porywa.

Wnętrze Daewoo Matiza

Producent zapewnia, że w tym samochodzie zmieści się pięć osób. Jednak przy dłuższej podróży jest to niemożliwe, bo jest bardzo niewygodnie. Minusem tego samochodu, poza niewielką ilością miejsca dla pasażerów jest to, że jego podstawowe wyposażenie nie obejmowało nawet wspomagania kierownicy. W związku z tym jego prowadzenie nie należało do przyjemności, w szczególności na dłuższych trasach. Najbogatsza wersja Daewoo Matiza wyposażona była natomiast w klimatyzację. Bagażnik miał tylko 169 litrów pojemności. Jeżeli chodzi o silnik w Matizie, to był on taki sam, jak w poprzednim modelu. Był wyposażony w 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 0, 8 litra o mocy 51 KM. Jeżeli chodzi o samochód Matiz spalanie nie było zachęcające, pomimo niewielkiego silnika.

Może Ci się również spodoba