Dom nowoczesny to dom inteligentny

Czy chciałbyś aby dom był dostosowany do Twoich potrzeb? Aby czasami zaskakiwał Cię swoją elastycznością i mądrością? A może po prostu chciałbyś nim odrobinę sterować z odległych miejsc świata? Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o tego typu założeniach to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W dalszej części przedstawimy czym jest dom inteligentny i jak łatwo możesz go dostosować do swoich faktycznych potrzeb. Co wchodzi w zakres tego pojęcia? Jest to bardzo szeroki obszar, który z miesiąca na miesiąc coraz mocniej się rozwija, a dodatkowo rozwój ten nabiera tempa.

Temperatura

Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam na ustawianie temperatury w lodowce, uruchamianie ogrzewania w domu, obsługują sterowanie oświetleniem w domu, czy sterowanie bramą. Wszystkie te działania obsługują wszechobecne smartfony, które większość z nas nosi zazwyczaj przy sobie. Pozwala nam to na ustawienie domu zgodnie z naszymi potrzebami bez większego wysiłku, ponieważ wymaga od nas wyłącznie umiejętności używania odpowiednich aplikacji. Aplikacje te zazwyczaj skonstruowane są tak, żeby każdy dał sobie z nimi radę, prosta, zwarta konstrukcja kafelkowa pozwala nawet starszym osobom na łatwą obsługę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że inteligentne rozwiązania pozwalają nam oszczędzać choćby na prądzie czy gazie. Jak? Pokażę na przykładzie – przyjmijmy, że temperatura, która panuje u nas w domu na co dzień wynosi 22 stopnie. Wyjeżdżając na ferie zimowe temperatura w domu może być sporo niższa, śmiało można ustawić nasze sterowniki od pieca na 17 lub 18 stopni, tak by dom się nie wychłodził zbyt mocno, a zarazem żeby nie pojawiała się wilgoć. Natomiast chwilę przed powrotem do domu, podkręcamy za pomocą naszej aplikacji temperaturę do tej dla nas optymalnej, czyli 22 stopni, przy okazji uruchamiamy podgrzewanie wody użytkowej, tak żeby można było wziąć prysznic czy gorącą kąpiel po podróży.

Ochrona

Ponadto – nowoczesne rozwiązania są pewnego rodzaju zabezpieczeniem dodatkowym naszego domu, wyjeżdżając gasimy światła żeby nie marnować energii, jednak podczas gdy jesteśmy w podróży, można od czasu do czasu uruchomić oświetlenie w domu, tak żeby potencjalny złodziej pomyślał, że jednak ktoś w naszym domu się kręci. Taki efekt powoduje niepewność i odstraszenie złodzieja. Każdy z nas ma oczywiście inne potrzeby, jednak nowoczesne systemy sterowania domem pomagają w życiu codziennym i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Poza tym, idziemy z duchem czasu, a systemy te będą się rozwijać i będzie ich coraz więcej, staną się wszechobecne, a kolejne pokolenia będą nakierowywane na korzystanie z nich w życiu codziennym.

Może Ci się również spodoba