Jak prawidłowo przechowywać opony ?

Opony to ważny element budowy auta powinny być wymieniane dwa razy w roku: w okresie letnim i zimowym. Jednak co zrobić w drugim kompletem opon, jak je przechowywać do kolejnego sezonu, wielu kierowców się nad tym zastanawia.

Na co zwrócić uwagę przechowując opony

Po demontażu opon warto je dokładnie wyczyścić. Warto również oznaczyć opony, aby przy montażu mogły trafić na swoje miejsce, lub można dokonać rotacji opon najlepiej w tym samym kierunku. Jeśli zmieniany opony w serwisie, istnieją takie, które za opłatą kilkuset złotych za sezon zapewniają przechowalnia opon Kraków. Przechowywanie opon bez felg wymaga odpowiednich warunków. Opony powinny stać na sztorc obok siebie. Nie wskazane jest zawieszane opon, ponieważ wywołuje to ich zniekształcenia. Po zdjęciu opon warto zwiększyć ich ciśnienie o 1 bar. Na powierzchni na, której będą ustawione opony, czyli na półce lub podłodze, warto na spód położyć jaką gładką płytą, które ochroni ogumienie przed brudem. W pomieszczenie, gdzie będziemy magazynować opony, nie powinny znajdować się paliwa, oleje, lakiery itp. Ważne, aby w takim lokum nie były prowadzone, żadne prace produkcyjne. Wiele osób decyduje się na przechowywanie opon na balkonie, nie jest to racjonalny wybór. Na zewnątrz opony będą miały stały kontakt z wilgocią i zmienią temperaturą, co wpłynie na pogorszenie ich stanu. Nie należy również trzymać opon w piwnicy, ponieważ mogą znajdować się tam gryzonie, co grozi popsuciem opon. W przypadku komplety kół z felgami ryzyko zniekształceń i uszkodzenia opon jest trochę niższe. W takim przypadku opony można układać na stos lub wieszać na wieszaku.
Jak widać przechowywanie opon to złożony proces, jednak warto zastosować się do zaleceń. Jeśli nie mamy żadnego lokum, aby przechowywać opon do kolejnego sezonu, możemy skorzystać z przechowalni opon lub popytać wśród znajomych, czy u nich nie znalazłoby się miejsca na przechowanie opon. Opony mają duży wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze, dlatego należy zadbać o ich stan techniczny. Właściwe przechowywanie wydłuża żywotność opon.

 

Może Ci się również spodoba