Służby w Polsce

Policja, straż miejska, a może ktoś jeszcze? Tak te dwa organy bezpieczeństwa zna chyba każdy. Ludzie często skarżą się na niesprawiedliwość, jednak brak tych dwóch instytucji sprawia, że coraz bardziej szerzy się wandalizm, przestępczość.

Czy czujesz się wtedy bezpiecznie? Pewnie?

Zapewne wiele osób czułoby lęk przed wyjściem z domu, podróż do pracy, odwiedziny u rodziny i wiele innych sytuacji. Przecież każdy z nas chciałby spokojnie wyjść na spacer czy też wyprowadzić psa. Czy wiesz kto odpowiada za bezpieczeństwo państwa? W pierwszej kolejności wspomniani już wyżej policjanci i straż miejska. W Polsce istnieje wiele więcej instytucji, które mają za zadanie utrzymać porządek, jak chociażby ABW, Rzecznik Praw Obywatelskich czy też Rzecznik Praw Dziecka i inni.
Każdy ma swoje zadania, pełni odpowiednie funkcje, porządek i harmonia, zgoda, dopasowanie, wszystko dobrze dopasowane i uporządkowane.

Bez policji nie byłoby porządku, codzienne problemy, przewinienia i przestępstwa kierowane są do osób najniższego szczebla, to oni zajmują się codziennością. Straż miejska pilnuje porządku szczególnie w miastach, a ABW? Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się problemami wyższej półki. Przestępstwa finansowe to raczej codzienność. Osoby, które czują się pokrzywdzone mogą próbować udać się ze swoim problemem wyżej, gdzie sytuację ocenia na pewno Rzecznik Praw Obywatelskich.

Nie obawiaj się, możesz spać spokojnie, ktoś czuwa obok. Poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważna kwestia.

Może Ci się również spodoba