Jak samodzielnie naprawić alternator?

Alternator jest złożony dosłownie z kilku części, które podlegają wymianie. Z tego względu samodzielna regeneracja alternatora nie jest skomplikowana. Jednak wymaga odpowiedniej wiedzy oraz zdolności manualnych. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, będziesz wiedział, jak masz sam wymienić szczotki w alternatorze.

Od czego zacząć?

Wszystkie prace przy alternatorze są możliwe tylko i wyłącznie po zdjęciu ujemnej klemy z bieguna akumulatora. Zanim wymontujesz alternator z samochodu, to musisz odłączyć wszystkie przewody. Zazwyczaj są to dwa albo trzy kable.

A co ze szczotkami?

Szczotki w alternatorze są zawsze po przeciwnej stronie niż jego kółko pasowe. Do szczotek alternatora podłączony jest przewód, który doprowadza napięcie wzbudzenia. Jest on o wiele cieńszy niż najważniejszy przewód, który zasila samochód w energię elektryczną. Jednak jest o wiele grubszy od przewodu lampki sygnalizacyjnej. Oczywiście nie we wszystkich samochodach znajduje się tego rodzaju przewód. Szczotki znajdują się z zrobionym z twardego metalu izolacyjnego uchwycie, który nazywa się szczotkotrzymaczem. Do obudowy alternatora jest on przymocowany za pomocą dwóch cienkich szpilek z nakrętkami lub dwóch śrub. Gdy już je odkręcisz to możesz delikatnie wyjąć cały szczotkotrzymacz. W czasie wyjmowania szczotkotrzymacza z zużytymi szczotkami a w szczególności przy zakładaniu nowego musisz być bardzo ostrożny i delikatny. Jeżeli nie chcesz robić tego samodzielnie, to poszukaj specjalisty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: regeneracja alternatora Olsztyn.

 

Może Ci się również spodoba