Jak poprawić jakość zarostu?

Jeśli chciałbyś zagęścić brodę, wcale nie musi być to związane ze skomplikowanymi zabiegami kosmetycznymi. Niekiedy wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zagadnieniach, aby zagęszczanie zarostu stało się faktem.

Co wpływa na słabą kondycję brody?

Postawmy sprawę jasno, nie każdy może uzyskać brodę drwala, gęstą i sięgającą do pasa. W dużej mierze odpowiadają bowiem za to geny. Jeśli w rodzinie nikt nie może się poszczycić bujnym zarostem, raczej trudno będzie otrzymać tak imponujący efekt.

Jak poprawić formę i kondycję zarostu?

Można jednak znacząco poprawić jakość zarostu i to jest w stanie osiągnąć każdy. O czym trzeba pamiętać?

Oczywiście podstawą jest odpowiednia i regularna pielęgnacja. I nie chodzi wyłącznie o mycie brody. Oprócz niej bezwzględnie należy również pamiętać o skórze twarzy, gdyż to od niej szczególnie zależy kondycja włosów, również tych tworzących brodę.

Należy zatem zaopatrzyć się w szampon i odżywkę, dopasowane do typu włosa oraz rodzaju skóry – inny będzie dla skóry wrażliwej, inny dla tej z tendencją do przetłuszczania się.

Włosy i skórę należy też regularnie masować, usuwając martwy, zalegający naskórek. Większy połysk włosów oraz ich zdrowszy wygląd pozwala również uzyskać regularne szczotkowanie brody.

 

Może Ci się również spodoba