Jakie rodzaje uszczelnień są stosowane w cylindrach hydraulicznych?

Siłowniki hydrauliczne są używane do wykonywania codziennej pracy w różnych sytuacjach i zastosowaniach. Niezależnie od tego, czy jest to pług sprzątający drogę, pojazd użytkowy naprawiający problem z elektrycznością, czy ubijarka w lokalnym centrum recyklingu — siłowniki hydrauliczne są w ruchu prawie wszędzie.

Siłowniki hydrauliczne to więcej niż na pierwszy rzut oka. Aby utrzymać płyny pod ciśnieniem w układzie cylindra hydraulicznego i utrzymać go w ruchu, wymagana jest złożona konfiguracja wysokowydajnych uszczelnień w dwóch podstawowych kategoriach: (1) uszczelnienia statyczne i (2) uszczelnienia dynamiczne (wsparte pierścieniami prowadzącymi).

Przyjrzyjmy się niektórym konkretnym rodzajom pieczęci w każdej kategorii. Uszczelnienie statyczne. Uszczelnienie, które nie podlega żadnemu ruchowi pod ciśnieniem. Obejmuje to O-ringi, D-ringi, pierścienie podtrzymujące, uszczelki pokrywy i uszczelki. Jednym z najprostszych przykładów uszczelnienia statycznego jest Oring viton. O-ringi są bardzo uniwersalne i dostępne w różnych rozmiarach. Po umieszczeniu w obudowie cylindra i ściśnięciu przez obudowę, O-ring tworzy fizyczną barierę między obudową a obudową. Powszechnie stosowane z pierścieniami oporowymi dla ciśnień powyżej 1500 psi, O-ringi z kauczuku nitrylowego (NBR), kauczuku fluorowego (FKM) i etylenowo-propylenowo-dienowego (EPDM) nadają się do stosowania w wielu różnych olejach mineralnych, wodzie i wodzie. na bazie płynów i powietrza. Inne związki, takie jak poliuretan (TPU) i silikon również mają zastosowanie w środowisku statycznym.

Uszczelnienie dynamiczne.

Uszczelnienie, które pod wpływem ciśnienia jest poddawane ruchom osiowym i/lub promieniowym. Obejmuje to uszczelki tłoków, uszczelki tłoczyska, piny pozycjonujące, uszczelki obrotowe, wycieraczki/zgarniacze i uszczelki olejowe. Uszczelki tłoka zapobiegają wyciekowi płynu pod ciśnieniem przez tłok, gdy ciśnienie w układzie popycha zespół tłoka i pręta w dół otworu cylindra. Uszczelki tłoczyska utrzymują ciśnienie w cylindrze, zapobiegając wyciekowi płynu. Wyciek przez uszczelnienie pręta może zmniejszyć wydajność sprzętu, a w skrajnych przypadkach może powodować problemy środowiskowe. Wycieraczki, znane również jako skrobaki, zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń, takich jak brud, kurz i wilgoć, do cylindra, gdy chowają się one z powrotem do układu. Zanieczyszczenie może spowodować znaczne uszkodzenie tłoczyska, ścianki cylindra, uszczelek i innych elementów i jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnej awarii uszczelnienia i podzespołów w układzie zasilania płynem.

Pierścień prowadzący. Tkanina wiązana żywicą, taśma prowadząca i tworzywa sztuczne, które prowadzą tłok w otworze cylindra i drążek w głowicy cylindra hydraulicznego. Pierścienie prowadzące służą do zapobiegania uszkodzeniom spowodowanym obciążeniem bocznym, ponieważ zapobiegają stykaniu się metalowych elementów między elementami osiowymi i obrotowymi. Ponadto pierścienie prowadzące pomagają również wychwytywać zanieczyszczenia pod powierzchnią, zanim dotrą do najbardziej krytycznych elementów uszczelniających.

Odpowiednie uszczelnienie tłoczyska ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszych osiągów w zastosowaniach z siłownikami hydraulicznymi.

Może Ci się również spodoba